Tekstil Nemlendirme

Yüksek Basınçlı Atomize Nemlendirme Sistemleri; Biline tipte nemlendirme sistemlerine göre daha yüksek performans sunmakla birlikte ilk yatırım ve işletme maliyetine düşürmektetir.

Yüksek Basınçlı Nemlendirme Sistemleri; Herhangi bir büyüklükteki kapal mekanın içerisinde tüm alanı kapsayacak şekilde ortama 5-10 mikron çapında su zerrecikleri dağitarak nemlendirme sağlar.

Sistemin esnek olması ve her türlü yapıya kolayca monte edilmesi sebebiyle, kuruldukları ortamda çok düzgün ve eşit nem dağılımı gerçekleştirilebilir. Ortam içerisindeki bağın nem seviyesi %25 ile %95 arasında hassas olarak ayarlanabilir. Aşağıda örnek videomuzdan ayrıntılı olarak bakabilirsiniz.

AVANTAJLARI
Sistem tarafından ortama verilen 5-10 mikron büyüklüğündeki su zerrecikleri hiçbir şekilde damlama veya ıslatma yapmadan ortam havası içerisinde tamamiyle buharlaşarak kuruldukları ortamda nemlendirme sağlar. Nemlendirme sistemine eklenen nem kontrol cihazı (Humidistat) ile ortamın bağıl nem seviyesi %25 ile %95 arasında hassas bir şekilde ayarlanabilir.Diğer nemlendirme sistemlerine göre ilk yatırımı ve işletme maliyeti düşüktür. Diğer nemlendirme sistemlerine göre ilk yatırımı ve işletme maliyeti düşüktür. Sessiz, güvenilir ve kaliteli bir sistemdir. Montajı, bakımı, onarımı kolay ve hızlıdır. Basınçlandırılmış hava kullanan diğer atomizasyon sistemlerine göre %90 daha az enerji harcar.
Tekstil Üretimi ve Depolama; Yüksek basınçlı atomize nemlendirme sistemleri, Tekstil üretimi ve depolama tesislerinde, hammadde olan doğal elyafın mukavemetini arttırarak ürün kalitesi ve verimin sürekli aynı seviyelerde tutulmasına yardımcı olur. Sistem aynı zamanda ortam içerisindeki statik elektiriği azaltır, toz oluşumunu engeller ve fire tabir edilen kayıpları ortadan kaldırır.