Mantar Nemlendirme

Geliştirdiğimiz sistem sayesinde çok odalı ( 2-3-4…8 ODA ) Mantar üretim yerlerinde her odanın nemini ayrı ayrı ayarlanabilme özelliğine sahiptir.
Tek pompadan beslenen sistemde, her odaya konulan NEM KONTROL CİHAZI VE YÜKSEK BASINÇ SELENOİT VALFLER sayesinde odaların nem ihtayacına göre sistem çalışır.

SİSTEMİN ÇALIŞMA PRENSİBİ:

OTOMASYON; ODALARDAKİ NEM KONTROL CİHAZLARINDAN BELİRLİ ARALIKLARDA VE SIRAYLA SİNYAL ALIR EĞER SİNYAL ALDIĞI ODADA NEM İHTİYACI VARSA SİSTEM OTOMATİK OLARAK ÇALIŞIR O ODAYA AİT YÜKSEK BASINÇ SELONOİT VALFİ AÇARAK SİSLEME YAPAR. NEM DEĞERİ İSTENİLEN SEVİYEDE İSE ODAYI BOŞ GEÇİP DİĞER ODALARI TARIYARAK NEM KONTROLU YAPAR. BU SAYEDE HER ODANIN ALT VE ÜST NEM DEĞERLERİ AYRI AYRI AYARLANABİLİR.

OTOMASYON PANOSU ÜZERİNDEKİ AÇMA KAPAMA DÜĞMELERİ SAYESİNDE İSTEDİĞİNİZ ODANIN DÜĞMESİNİ KAPATARAK DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRSİNİZ.

OTOMASYON; ÇOK ODALI SOĞUK HAVA DEPOLARINDA’DA KULLANIMA UYGUNDUR.

OTOMASYON SİSTEMİ İZMİR TORBALI’DA BULUNAN ÇİFTÇİ SEBZE MEYVE FİRMASININ SOĞUK HAVA DEPOLARINDA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE UYGULANIP ÇALIŞIR DURUMDA TESLİM EDİLMİŞTİR ( 5 ODALI OTOMASYON SİSTEMİ )